Algoroo Nedir? Ne İşe Yarar?

0
0
Okuma

Google algoritmalarını takip eden sitelerden biri olan Algoroo, anlık değişimleri kendince rakamlarla takipçilerine grafikle göstermektedir. Google’ın ortaya çıkardığı bu algoritma akımını kontrol altında tutabilmek ve dalgalanmalardan en az ölçüde etkilenebilmek için Algoroo’dan yardım alabilirsiniz. Dalgalanmadan daha önce haberdar olup tedbir alabilmek açısından bu site, oldukça faydalı olacaktır.

Web sitenizde büyük oranda sayısal oynamalar gerçekleşmişse bunun temel nedeni algoritma dalgalanmalarıdır.

Algoroo Kullanımı

2014 yılından itibaren Google algoritma dalgalanmalarını takip eden Algoroo, gerçekleşen her dalgalanmayı grafikler aracılığıyla ilgili web sitesi sahiplerine yansıtıyor. Okudukları grafikler sayesinde, site sahipleri dalgalanmalardan haberdar olabiliyor. Grafiklerde 1 ve 4 arası değerler mevcut. Gelen dalgalanmanın şiddeti de 1’den 4’e kadar numaralandırılıyor.

Algoroo Detayları

Google dalgalanmalarını 1 ve 4 arası numaralandıran Algoroo, eğer 1 ve 2 arasında bir dalgalanma olursa önemli değişikliklerin gerçekleşmediğini, düzenlemelerin olduğunu gösterir. Bu değer, yeşil renk ile sabittir.

Eğer numaralandırma 2 ve 3 arasında ise istatistik sarı bir renk alıyor. Buna bağlı olarak ciddi düzenlemeler yapıldığı da gözleniyor. Sarı renk görüldüğünde değişikliklerin var olduğu biliniyor fakat herhangi bir bilgi sunulmuyor. Bu da site kullanıcılarını, başka sitelerde araştırmaya yönlendiriyor.

Eğer 3 ve 4 arası bir değer söz konusu ise ciddi bir dalgalanma söz konusu demektir. Site kullanıcılarının devamlı maruz kalmadığı bu durum, istatistik grafikte kırmızı renk alıyor. Tüm bu verilere bakıldığında siz site kullanıcılarının devamlı Algoroo’ya göz atmanızda yarar var.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here