Akıllı Telefonlarınızı da Güneş Çarpabilir Mi?

0
1
Okuma

samsungun-yeni-telefonu-ortaya-ciktiGünümüz teknolojisi ile akıllı telefonları hiç yanımızdan ayırmıyoruz. Üstelik telefonlarımız yanımızda olmadığında ise kendimizi eksik hissetmeye başlıyoruz. Peki, akıllı telefonlarınızı da güneş çarpabilir mi?

Bazı gözlemler sonucunda akıllı telefonlarda tıpkı insanlar gibi güneşten etkilenmektedir. Güneşten etkilenen akıllı telefonlar işlem göremez hale gelebiliyor. Durum böyle olunca da nasıl kendinizi güneşten korumak için uğraş veriyorsak aynı özeni akıllı telefonlara da göstermek gerekiyor. Uzun bir süre güneşe maruz kalan akıllı telefonlar yüksek grafikli oyunlarda ve 4K özellikli videolarda ektradan ısınma problemi yaşayabiliyor.

Havuzdan ve denizden yaz aylarında vazgeçemiyorsanız, telefonunuza ekstra bir özen göstermelisiniz. Özellikle tuzlu deniz suyu akıllı telefonlar için ölümcül bir etkiye sahiptir. İstemeden mayo ceplerinde unutulan akıllı telefonlar uzun süre sıvı temasında bulunduğu zaman sorunların çok daha fazla büyümesine de sebep oluyor. Arızalanan akıllı telefonunuzu servise gönderdiğinizde ise tuzlu su ile temas halinde olan telefonunuzu anında tespit edebiliyorlar.

Akıllı telefonlarınız normal zamanlarda bile ısınma sorunu yaşıyorken, güneş altında bu sorun kat kat büyümektedir. Bu nedenle güneş ışınları akıllı telefonlarda ekran, pil ve hatta şarj girişleri gibi önemli noktalarda etkiler oluşturabiliyor. Eğer orijinal telefon aksesuarlarını da kullanmıyorsanız telefonunuz bu durumlarda daha da çabuk bozulmaktadır.

Akıllı telefonlarınızı sigortalattırdıysanız eğer ağır ihmal olarak tanımlanmış hatalarda, tüketicinin uğradığı zararları sigorta şirketleri tazmin etmiyor. Bu nedenle sigorta sözleşmelerinde bulunan ağır ihmal şartlarını ve kapsam içerisindeki kusurları çok dikkatli bir şekilde incelemekte fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here