4.5 G Ne Zaman Geliyor, Ücreti Nedir?

0
1
Okuma

45g-hakkinda4.5 G Ne Zaman Geliyor, Ücreti Nedir?

Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ve ülke gündemine oturan 4.5 G’nin ne zaman geleceği ve ücreti gibi detaylar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

4.5 G Nedir, Ne İşe Yarar?

Kablosuz iletişim ağlarının günümüzde aktif halde kullanılan son sürümü 3G olarak bilinmektedir. 4.5 G bu kablosuz iletişim ağının da üstüne çıkarak dördüncü nesil kablosuz iletişim ağı olarak adlandırılan 4G’nin gelişmiş sürümü anlamına gelmektedir.

4.5 G sayesinde artık daha hızlı kablosuz bağlantı imkânlarına sahip olunacak ve 5G’nin aktif olacağı 2020 yılına kadar teknolojiden geri kalınmayarak daha aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olunacaktır.

3 G ile 4.5 G arasında internet hızı açısından oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Örneğin, 3G kullanıcısının izlemek istediği 10 dakikalık bir video 3 dakikada tamamen yüklenirken, 4.5G kullanıcıları bu videoyu 2 saniyede yükleyebilecektir.

8 GB’lık HD bir film 3G kullanıcıları tarafından 1 saatte indirilirken, 4.5G kullanıcıları bu filmi 6.5 dakikada indirebilecektir.

4.5 G Ülkemize Ne Zaman Gelecek?

4.5G’nin ülkemize geleceği tarih artık netleşti. 1 Nisan 2016 itibarıyla bu hizmet ülkemize girecek ve 2024 yılına kadar ülkemizin %95’inin bu bağlantıya ulaşması sağlanacaktır.

4.5 G kullanabilmek için ekstra bir ücret ödemeye gerek yoktur. Daha hızlı internet bağlantısının sağlanacağı bu hizmet sayesinde ekstra bir ücret ödemeye gerek olmadığı gibi bağlantı fiyatları da düşecek ve bu sayede pek çok insan bu avantajdan yararlanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here